CLASSIC CAR LED 5 SMD LED Bulb Dashboard & Gauge Lighting Warm White 3000K - 12VE10WW
GLB987 E10MES Warm White 3000K 5 SMD LED Bulb Dashboard / Gauge Lighting - 12VE10WW
Sold as a Single Unit. Please specify if you require extra pieces when placing your order.
These LEDS emit a Warm White Colour
Struggling to read your gauges at night?
12V 1.2W 80 Lumen 5 SMD LED 3000k Warm White Bulbs.  They will work with vehicles fitted with 12v or dual 6v batteries Negative Earth or Positive Earth.
Suitable for many other classic cars or applications that have the standard GLB987 / LLB987 / E10 MES Screw fitting.  Bulb length 30mm.  Shorter Bulbs and BA9s also available if you require bayonet fitting. Please see our other listings.